Форум волонтерів

10 грудня 2014 року у приміщенні бібліотеки Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки відбувся Форум волонтерських організацій, присвячений Міжнародному дню волонтера, організований Центром волонтерів «Довіра» СНУ.

На захід були запрошені викладачі кафедри соціальної роботи та студенти напряму підготовки «Соціальна робота» Луцького інституту розвитку людини Університету «Україна», з метою обміну досвідом між волонтерськими осередками міста. На Форумі було презентовано волонтерські ініціативи студентів різних волонтерських організацій, серед яких свою діяльність в рамках благодійних заходів та акцій представили і волонтери Луцького інституту розвитку людини.

Програмою Форуму також було передбачено запровадження нової благодійної акції «Пластикова скринька» за ініціативи заслуженого діяча мистецтв України Віталія Іваницького та презентація проекту «Профілактика ВІЛ/СНІДу та підтримка соціально-психологічного здоров»я в Україні: робота з громадою за «Програмою – 15» за підтримки Українського фонду «Благополуччя дітей».

Результат заходу – актуалізація поширення волонтерського руху та залучення більшої кількості студентської молоді до активної волонтерської діяльності.

/Files/images/svyato_sots_prats/forum_volonterv/IMG_6759.JPG /Files/images/svyato_sots_prats/forum_volonterv/IMG_6778.JPG /Files/images/svyato_sots_prats/forum_volonterv/IMG_6806.JPG /Files/images/svyato_sots_prats/forum_volonterv/IMG_6786.JPG

День соціального працівника

/Files/images/svyato_sots_prats/DSC_2321.JPG /Files/images/svyato_sots_prats/DSC_2339.JPG

У Луцькому інституті розвитку людини Університету «Україна» вже котрий рік, за доброю традицією, відзначається День працівника соціальної сфери, який припадає на першу неділю листопада. Сьогодні соціальна робота набула надзвичайної актуальності, зважаючи на перипетії, що відбуваються в нашій державі. Соціальна робота – це мистецтво налагоджувати зв’язки між людьми та допомагати їм у складних життєвих ситуаціях. День працівника соціальної сфери – професійне свято тих, хто виявляє милосердя, турботу, поширює добро, не тільки за професійним обов’язком, а й за велінням совісті та покликанням душі.

Студенти напряму підготовки «Соціальна робота» під керівництвом викладачів кафедри підготували святковий захід, на якому емоційні виступи учасників неабияк схвилювали аудиторію. Зі сцени лунали щирі привітання працівникам соціальної сфери, а кожен глядач отримав солодкий подарунок з афоризмами про доброту, людяність, чуйність. Молоді артисти представили власну інтерпретацію казки «Золота рибка», що зачіпала чимало соціальних проблем, але з юнацьким оптимізмом актори показали, як подолати усі негаразди. А в репризі «Нитки» студенти розкрили важливу роль соціального працівника та особливості цієї непростої професії. Святкування завершилося проникливою піснею, яка торкнулася кожного серця.

/Files/images/svyato_sots_prats/DSC_2302.JPG /Files/images/svyato_sots_prats/P8160188.JPG /Files/images/svyato_sots_prats/P8160198.JPG /Files/images/svyato_sots_prats/P8160199.JPG

4 листопада 2014 р. відбувся науково-практичний семінар

/Files/images/11111.jpg /Files/images/88888.jpg

4 листопада 2014 року на базі Луцького інституту розвитку людини Університету «Україна» відбувся науково-практичний семінар на тему: «Соціальна робота з різними групами клієнтів у сучасних умовах: практичний аспект».

Мета семінару: обговорення актуальних питань соціальної роботи на сучасному етапі розвитку суспільства, обмін прикладними аспектами роботи в сфері соціального захисту, визначення перспектив співпраці між різними установами та організаціями соціальної сфери.

Доповідачі семінару підготували цікавий та корисний матеріал, цільовою аудиторією якого були запрошеними до участі в науково-практичному семінарі соціальні педагоги шкіл міста Луцька та Волинського обласного Центру реабілітації дітей-інвалідів, соціальні педагоги громадських організацій. Безпосередню участь у семінарі взяли студенти напряму підготовки «Соціальна робота» та «Правознавства».

В ході семінару були обговорені особливості соціальної роботи та напрями діяльності з різними категоріями населення та визначені можливості для обміну досвідом щодо вдосконалення надання їм соціальних послуг. Також важливим аспектом зустрічі був пошук точок дотику у підготовці майбутніх соціальних працівників в площині проходження практики у закладах соціальної сфери міста та області, визначення перспективних напрямів розвитку практичної підготовки студентів у відповідності до умов їх діяльності як фахівців.

Доповідачами семінару були в повній мірі розкриті наступні теми:

· «Модель практичної професійної підготовки майбутніх соціальних працівників в умовах університетської освіти». Доповідач: завідувач кафедри соціальної роботи Луцького інституту розвитку людини Університету «Україна» Гітун Наталія Іванівна.

· «Соціальна допомога жертвам насильства». Доповідач: Директор Волинського обласного центру соціально-психологічного допомоги Мишко Наталія Юріївна.

· «Сучасні проблеми людей з порушеннями зору». Доповідач: голова правління Волинської обласної організації УТОС, заслужений працівник соціальної сфери України Юрій Прокопович Симончук.

· «Соціально-правовий захист дитинства в контексті діяльності служби у справах дітей». Доповідачі: Начальник служби у справах дітей Луцької міської ради Шульган Федір Пилипович.

· «Подолання дитячої безпритульності та бездоглядності в розрізі діяльності Притулку для дітей». Доповідач: Директор Притулку для дітей Служби у справах дітей ВОДА Матвійчук Леонід Романович.

· «Співпраця установ соціальної сфери та НДО у впровадженні нових соціальних послуг». Доповідач: доцент кафедри соціальної роботи та педагогіки вищої школи педагогічного інституту Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки, канд. пед. наук, регіональний представник Українського фонду «Благополуччя дитини» Петрович Валерій Степанович.

· «Особливості роботи соціального працівника з дітьми з синдромом Дауна та їх батьками». Доповідач: начальник сектору кримінально-виконавчої інспекції Управління Державної пенітенціарної служби України у Волинській області Матвіюк Сергій Нестерович.

· «Досвід та специфіка роботи з дітьми-аутистами». Доповідач: Голова громадської організації дітей-аутистів «Янголята» Гачукова Інна Олегівна.

/Files/images/22222.jpg /Files/images/44444.jpg /Files/images/33333.jpg /Files/images/55555.jpg /Files/images/66666.jpg /Files/images/77777.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 257